Fri frakt från 2 st
Hemlight nattlampa från sidan
Ljus i trappan på natten
Gå upp utan att väcka någon
Hemlight lyser upp hallen på natten
Mjukt nattljus i barnrummet
Nattlampa i hallen som lyser upp golvet
Kompakt storlek
1 / 7

Hemlight Nattlampa med rörelsesensor

349 krKöp 3 – spara 300 kr
Klarna.Få först – betala sen. Välj Klarna i kassan.

Sätt den i vägguttaget. Den tänds av sig själv när du går förbi – så du ser var du går på natten.

  • Tänds av sig själv när du går förbi
  • Mjukt, varmt ljus som inte bländar
  • Ingen installation – bara i uttaget
  • Drar bara 1 W el
I lager – skickas direkt
Leverans 2–5 arbetsdagar
VÄLJ PAKET
Klarna.
Få först – betala senVälj Klarna när du betalar i kassan.

🔒 Säker betalning med

  • Apple Pay
  • Klarna
  • Maestro
  • Mastercard
  • Shop Pay
  • Union Pay
  • Visa

Rabatten dras automatiskt · 14 dagars ångerrätt – ångra enkelt här

Så fungerar den

Sätt lampan i ett vägguttag. En rörelsesensor känner av när du går förbi och tänder lampan. Ljuset lyser nedåt mot golvet, så du ser var du går utan att bli bländad.

Specifikationer

Färg: Svart
Ljus: Varmt, gulvitt (amber)
Effekt: 1 W
Tänds av: Rörelsesensor
Montering: Direkt i vägguttaget

Frakt och leverans

Leverans inom 2–5 arbetsdagar. Frakt 65 kr – fri frakt när du handlar för 470 kr eller mer, till exempel 2-pack eller 3-pack. Läs mer under Frakt och leverans.

Betalning

Du betalar med kort – eller får först och betalar sen med Klarna i Shopifys säkra kassa.

Ångerrätt

Du har 14 dagars ångerrätt från den dag du tar emot varan. Du ångrar enkelt via sidan Ångra köp. Läs mer under Ångerrätt och retur.

🔌Ingen installationSätt i uttaget – klart
🚶Tänds av rörelseInget letande efter knappen
⚡Bara 1 WUnder 2 öre per natt*
🚚Fri frakt från 2 stLeverans 2–5 arbetsdagar
Gå upp utan att väcka någon
Klockan 03:12

Du vaknar. Det är kolsvart. Taklampan bländar.

Du vill inte tända den starka taklampan – men du vill inte heller gå i mörkret.

Utan Hemlight
  • Du letar efter lysknappen
  • Taklampan väcker dig – och andra
  • Du kan snubbla i mörkret
Med Hemlight
  • Ljuset tänds av sig självt
  • Mjukt ljus – lätt att somna om
  • Du ser var du går
Vem är den för?

Gjord för dig som…

Känner du igen dig? Då är Hemlight för dig.

Mjukt nattljus i barnrummet

…har småbarn

Titta till bebisen utan att tända taklampan och väcka hela huset.

Tips: barnrum + hall
Ljus i trappan på natten

…har trappa hemma

Se varje trappsteg i mörkret – tryggare för både barn och äldre.

Tips: trappa + hall
Kompakt storlek

…bor i hyresrätt

Inga hål och ingen elektriker. Sätt den i uttaget och ta med den när du flyttar.

Tips: hall + sovrum
Nattlampa i hallen som lyser upp golvet

…går upp på natten

Ljuset tänds när du går förbi – du hittar till toaletten utan att vakna helt.

Tips: sovrum + hall
Så enkelt är det

Igång på 10 sekunder

🔌

1. Sätt i uttaget

Tryck in lampan i ett vägguttag. Inga verktyg, sladdar eller elektriker.

🚶

2. Gå förbi

Rörelsesensorn känner av dig och tänder ett mjukt, varmt ljus.

😴

3. Somna om

Ingen bländande taklampa och inget letande efter knappen.

En lampa per rum

Där du går på natten

Sätt en lampa där du rör dig i mörkret. Med 3-pack blir det billigast – och frakten är gratis.

🚪

Hallen

Se golvet och slippa snubbla.

🛏️

Sovrummet

Gå upp utan att tända taklampan.

🧸

Barnrummet

Lugnt ljus när du tittar till barnen.

🛁

Badrummet

Lagom ljus – ingen stark lampa.

🪜

Trappan

Se varje steg i mörkret.

🥛

Köket

Hämta vatten utan att tända allt.

Köp 3 st – spara 300 kr249 kr/st · fri frakt
Hemlight nattlampa från sidan
Produkten

Liten lampa. Stor skillnad.

Kompakt och stilren i svart – syns knappt på dagen, men gör stor skillnad på natten.

LjusVarmt, gulvitt
Effekt1 W
Tänds avRörelsesensor
MonteringI vägguttaget
FärgSvart
ElkostnadUnder 2 öre/natt*
Jämför

Varför inte bara tända taklampan?

För att klockan är tre på natten.

HemlightTaklampaMobilen
Tänds av sig själv✓✕✕
Mjukt ljus som inte väcker✓✕✕
Inget letande efter knappen✓✕✕
Båda händerna fria✓✓✕
Under 2 öre per natt*✓––
Välj paket

Ju fler du köper, desto mer sparar du

Klicka på ett paket så kommer du direkt till kassan.

1 lampa

Prova i ett rum

349 kr

Ordinarie pris

+ frakt 65 kr

Köp 1 st
SPARA 100 KR

2 lampor

Sovrum + hall

598 kr

299 kr/st

✓ Fri frakt

Köp 2 st
BÄST PRIS – SPARA 300 KR

3 lampor

Sovrum + hall + badrum

747 kr

249 kr/st

✓ Fri frakt

Köp 3 st

Rabatten dras automatiskt i kassan · Betala med Klarna – få först, betala sen

🎁
Present-tips

Ge bort trygghet i present

Till mormor, morfar, nyblivna föräldrar eller någon som precis flyttat. En present som används varje natt.

Köp 2 st – fri frakt
Tryggt köp

Handla tryggt

🚚Fri frakt från 2 st

Leverans inom 2–5 arbetsdagar. Fri frakt från 470 kr.

↩︎14 dagars ångerrätt

Ångra enkelt via sidan Ångra köp.

🔒Säker betalning

Betala tryggt i Shopifys krypterade kassa.

💛Mängdrabatt

Köp 2 – spara 100 kr. Köp 3 – spara 300 kr.

1

Välj paket

1, 2 eller 3 lampor

2

Betala säkert

Kort, PayPal eller Klarna

3

Hemma om 2–5 dagar

Sätt i uttaget – klart

Frågor och svar

Allt du vill veta

Är ljuset för starkt mitt i natten?

Nej. Ljuset är varmt och riktat nedåt – lagom för att hitta rätt utan att vakna till helt.

Behöver lampan installeras?

Nej. Du trycker in den i vägguttaget – inga verktyg, skruvar eller elektriker.

Hur tänds den?

Den har en rörelsesensor som tänder lampan när du går förbi.

Hur mycket el drar den?

1 W – under 2 öre per natt i el.*

Hur många behöver jag?

En per plats där du rör dig på natten, till exempel sovrum, hall och badrum. Därför är 3-pack billigast per lampa.

Vad kostar frakten?

65 kr. Handlar du för 470 kr eller mer – till exempel 2-pack eller 3-pack – är frakten gratis.

När kommer min beställning?

Leverans inom 2–5 arbetsdagar.

Kan jag ångra mitt köp?

Ja, du har 14 dagars ångerrätt. Ångra enkelt via Ångra köp.

Kan jag betala med Klarna?

Ja. Välj Klarna i kassan – få först, betala sen.

Sluta leta efter lysknappen.

Mjukt ljus som tänds av sig självt – i varje rum du går igenom på natten.

  • Tänds automatiskt när du går förbi
  • Ingen installation
  • Fri frakt från 2 st
  • 14 dagars ångerrätt
BÄST PRIS · 3 LAMPOR
747 kr
249 kr/st · spara 300 kr · fri frakt
Köp 3 st – till kassan
Rabatten dras automatiskt i kassan

* Vid 8 timmars användning per natt och ett elpris på 2 kr/kWh.

Från249 kr/st